Felszabadult büszkeség tölti el szívünket és valahol legbelül érezzük mindannyian magyarságunk lényegét, hogy ezért is jó magyarnak lenni. A magyarok többsége 1848. március 15-ét történelmünk egyik legdicsőségesebb korszakának tartja, amelyre szívesen, minden fenntartás nélkül emlékezik – mondta Biky Ottó, az 1848/49-es forradalom és szabadságharc csornai megemlékezésén.
Csorna Város Önkormányzata ikonikus helyszínen, a Petőfi-szobornál tartotta meg ünnepi megemlékezését az 1848/49-es forradalom és szabadságharc évfordulója alkalmából. A megemlékezésen részt vett Major András alpolgármester, valamint Hámori György, a vármegyei közgyűlés elnöke. Közreműködtek a II. Rákóczi Ferenc Katolikus Általános Iskola diákjai. Beszédet mondott Biky Ottó, a Kerényi György Alapfokú Művészeti Iskola igazgatója.
– 1848. március 15-én a nemzet magára, a magyarok egymásra találtak. Ha másért nem is,
de ezért ezen a napon érdemes ismét kéz a kézben, kart a karba öltve, önfeledten ünnepelni az utcákon és tereken, mert a nemzeti ünnepeknek, az ünnepek méltó megünneplésének összetartó ereje van. A közös emlékezés az összetartozás ismétlődő megerősítését jelentheti, ugyanis a nemzeti ünnepünknek kettős arca van: egy múltidéző és egy jelent idéző.
Mit üzen számunkra a 48/49-es szabadságharc? – tette fel a kérdést Biky Ottó, majd kiemelte azt a három tanulságot, mely szerinte talán a legidőszerűbb napjainkban: Egyetlen nemzet sem lehet szabad más nemzet szabadsága nélkül. Csak magunkra számíthatunk a magyar nép sorsának alakításában. Nem várhatjuk másoktól gondjaink megoldását, nemzetünk felemelését. A magyar nemzet boldogulása csak közös akarattal, elhatározással és munkálkodással sikerülhet.
Az iskolaigazgató végül arra kérte a jelenlévőket, hogy emlékezzenek történelmi hőseinkre, és büszkén vallják a világ előtt, hogy jó magyarnak lenni. Legyen béke, szabadság és egyetértés! (Fotók: Szabados Tibor)
Beküldés dátuma: 2025. 03. 18.
Ünnepi megemlékezés Csornán
Csorna város önkormányzata Petőfi Sándor emlékművénél tartott ünnepi megemlékezést az 1848/49-es szabadságharc 176.
Beled Város Önkormányzata díszpolgári címet adományozott dr. Putz Mária és dr. Gere Lajos orvos háza
A 21. alkalommal megrendezett Beledi Pünkösdi Fesztivál egyik legemelkedettebb pillanata volt, amikor dr.
Beledi Pünkösdi Fesztivál, a közösségéltető rendezvény
Beled Város nemcsak egy lakóhely, hanem együttműködő emberek élő közössége – mondta Major Jenő a 21.
A hétköznapi névtelen hősöket köszöntötték Beleden
Ismeretlen embertársaikon segítenek az önkéntes véradók, akik a köszönet szavára szerény mosollyal csak annyit jegyeznek meg: „Ugyan már, hát ez természetes!” A véradókat köszöntötték Beleden.
Hosszú távú előnyökkel jár a versenyeken való részvétel
A tehetséggondozás tudatos pedagógiai munka része a Kapuvár Térségi Általános Iskola minden egyes intézményében.
A diákoknak még rá kell kapcsolniuk, ha jó év végi bizonyítványt szeretnének
Néhány hét, és befejeződik a tanítás az általános iskolákban. Horváth László igazgató a Rábaközi Médiacentrumnak arról nyilatkozott, hogy a június 20-ai tanévzáróig mi mindenre számíthatnak még a gyerekek és a szülők.